Başbakan Düzce’de 81 tesisin açılışını yaptı

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Düzce’de TOKİ yatırımlarının da aralarında bulunduğu yaklaşık 600 milyon lira değerinde, 81 tesisin toplu açılış törenine katıldı.

 

Düzce Anıtpark Meydanı'nda düzenlenen toplu açılış töreninde konuşan Başbakan Davutoğlu, Düzce'ye 14 yılda 6 buçuk milyar lira yatırım ve destek sağladıklarını, eğitim, sağlık ve ekonomi alanında kentte gerçekleştirdikleri yatırımlara değindi.

“501 konut daha inşa edilecek”

Gelecek dönemde, Akçakoca ilçesinin hastaneye kavuşturulacağı müjdesini de paylaşan Davutoğlu, Bolu Dağı geçişindeki yol onarımının süreceğini, 501 konut daha inşa edileceğini, en iyi mimari ile Düzce ve Bolu havzasına konutlar yapılacağını kaydetti.

Davutoğlu, terminal binasının yapımına hızla devam edildiğini belirterek, şunları söyledi:

“İnşallah belediyemiz, yapımını temmuz ayına kadar bitirecek. Belediyemiz eliyle Melen Su Park Projesi'ni hayata geçiriyoruz. Birinci etabın yapımına başladık, ikinci etabın da proje ihalesini inşallah yakında yapacağız. Proje ile Melen Çayı üzerine yapay bir ada inşa edilirken, çevresinde ise amfitiyatro, lunapark, kafeteryalar, aquapark, kır düğünü evleri, aile yaşam merkezi ve kapalı yüzme havuzu ile su sporları merkezi oluşturacak. Hayırlı mübarek olsun.”

“Düzce'ye her şey yakışır" diyen Davutoğlu, konuşmasına şöyle devam etti:

“İlimize içme suyu sağlamak amacıyla Uğur Suyu Barajı'nın yapım talimatını verdik. Baraj inşaatını 2016 yılı yatırım programına aldık. Barajın proje hazırlanması bu yıl tamamlanarak, inşaat ihalesini inşallah gerçekleştireceğimizin müjdesini de vermek istiyorum. İşletmedeki Düzce Ovası sulamasına ait 133 bin dönüm arazinin sulama şebekesini rehabilite edip kapalı borulu sistemle daha iyi şartlarda sulama yapmayı amaçlıyoruz. Akçakoca Spor Salonu'nun yapımına devam ediyoruz. Kilimli ve Gümüşova'da organize sanayi bölgesi kuruluş çalışmalarını tamamladık, yapılandırma çalışmalarına devam ediyoruz. İnşallah bu hizmet siyaseti hız kesmeden devam edecek. Sizler bizim arkamızda durdukça, bizlere destek verdikçe, bilin ki bize durmak haramdır.”

81 tesisin açılışını gerçekleştiren Başbakan Davutoğlu, projelerin hayırlı olması temennisinde bulundu.

 

Emlak Konut

Video Galeri

Özel İnsanlara Ayrıcalıklı Uygulamalar
TOKİ HABER