Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Adana’nın Sarıçam ilçesi Buruk Mahallesi’nde inşa edilen 283 konutun kuraları çekildi.

TOKİ’nin Adana Sarıçam’daki Buruk Mahallesi’nde inşa edilen 283 konutun kura töreni 12 Nisan’da Adana Yüreğir Serinevler Spor Salonu’nda noter huzurunda gerçekleştirildi. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği konutlara 601 kişi başvuruda bulundu. Kura çekiminde ev sahibi olmaya hak kazanan vatandaşlar büyük mutluluk yaşadı.

139’u 2+1 planında inşa edilen konutlar 830 TL’den, 3+1 planında inşa edilen konutlar ise 1.047 TL’den başlayan taksitlerle yüzde 10, 15, 25 peşinat ve 96, 108, 120 ay vade seçenekleriyle satışa sunuldu. Projede konutun yanı sıra ticaret merkezi ve cami de bulunuyor.

Adana Sarıçam’da inşa edilen proje, modern mimarinin güzel örneklerinden birini yansıtıyor. Projeyle yerleşim alanı; dükkânları, camisi, parkları, peyzajı ve sosyal donatılarıyla nitelikli sosyal çevre imkânı sunan ve aynı zamanda kente değer katan yeni bir yaşam merkezine dönüşüyor. TOKİ, vatandaşlara güvenli yapılar ve günün ihtiyacına yanıt veren çağdaş yaşam alanları sunuyor.