Antalya’ya dev projeleri, vizyon projeleri birbiri ardina kazandiracaklarini kaydeden Baskan Menderes Türel, hizli tren projesinin basli basina bir rüya proje, Bogaçayi Projesi’nin ise Kanal Istanbul’dan sonra Türkiye’nin ikinci çilgin projesi oldugunu kaydetti.

Konyaalti için uzun zamandir planlanan Bogaçayi projesinin baslayacagi hakkinda müjde veren Baskan Menderes Türel, “Büyük bir heyecanla çalismalarina baslayacagimiz Bogaçayi projesi, Kanal Istanbul gibi Antalya’nin çilgin projesi olacak” dedi.

Bir hizli tren projenin bile basli basina rüya proje oldugunun altini çizen Baskan Türel söyle konustu: “Bogaçayi Projesi Antalya’ya ekonomik zenginlik katacaktir. Istihdamin önünü açacak. Binlerce kisi ekmek yiyecek. Konyaalti’nda emlak fiyatlari yüzde 300-400 artacak. Dünyanin en önemli projelerinden bir tanesi. Simdi maketlerini gördügünüz bu projelerin 3 yil sonra içinde gezeceksiniz.”

Proje nasil olacak?

Konyaalti’ni Venedik gibi yapacak olan Bogaçayi projesi kapsaminda büyük bir yat limani, 40 kilometrelik yeni bir sahil ve güzel bir aktivite alani olusturulacak. Gerçeklesmesiyle Antalya´nin sehir merkezine binlerce turist çekmesi planlanan proje ile suan 6 kilometre olan Konyaalti Plaji, Bogaçay projesi ile 40 kilometre uzunlugunda olacak. Bu vesileyle, yat turistleri Antalya´ya seyahate baslayacaklar.