Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Balıkesir’in Bigadiç ilçesinde inşa edilecek 322 konutun ihalesi yapıldı.

TOKİ’nin Balıkesir Bigadiç’te ilçesinde inşa edeceği 322 konutun ihalesi 3 Mayıs’ta yapıldı. İhale kapsamında konutun yanı sıra ticaret merkezi, cami ile altyapı ve çevre düzenleme işi de yer alıyor.

GELENEKSEL MİMARİ GELECEĞE TAŞINIYOR

Gelenekten geleceğe varma arayışıyla mimaride şehirlerimizin yöresel dokusunu ön plana çıkarmayı amaçlayan TOKİ, Bigadiç’teki konut projesinde Bigadiç’in eski Türk evlerinin mimari dokusunu dikkate alarak yatay mimari konseptli yeni bir mahalle inşa edecek. Proje kapsamındaki konutlara ahşap görünümlü cephe kaplamaları, zemin kat seviyesinde taş kaplamalar, dekoratif pencereler, söveler, kat silmeleri, payandalar, cumba görünümlü çıkmalar modernize edilerek uygulanacak.

Yükseklikleri zemin+2 ve 3 olan şeklinde planlanan ve 184’ü 2+1, 138’i ise 3+1 planında inşa edilecek projeyle konutların yanı sıra ticari birimleri, camisi, spor ve oyun alanları, parkları, peyzajıyla kaliteli ve güvenli bir yaşam alanı oluşturulacak.