TOKİ’nin Ankara’da yapacağı İmrahor Vadisi Millet Bahçesi projesinin ihalesi yapıldı. Projenin 17 ay içinde tamamlanması hedefleniyor.

Yeşil alanları, bisiklet yolları, sosyal donatı alanları, yürüyüş parkurları, hobi bahçeleri, çocuk oyun alanları, dinlenme ve piknik alanlarıyla Ankara’ya yeni bir soluk getirecek İmrahor Vadisi Millet Bahçesi’nin ihalesi yapıldı. Doğa ile iç içe yepyeni bir sosyal yaşam alanı olacak şekilde tasarlanan, ilk etabı 193 bin metrekare olan millet bahçesinin 17 ay içinde tamamlanması öngörülüyor.

Sahip olduğu güçlü ekoloji altyapısıyla yeni bir sosyal alan olacak millet bahçesi, Eymir Gölü'nün alt kotundan başlayıp Çankaya-Mamak Viyadüğüne kadar uzanıyor. Birkaç kapıdan giriş yapılabilecek millet bahçesinde bisiklet kiralama noktaları, gözlem kulesi, kafeteryalar da yer alıyor. Projede ayrıca, Tarım Müzesi ve Pony Park, açık spor alanları, Minigolf-Bocce kiralama, amfi tiyatro, gölet, etkinlik köprüsü, Demokrasi Müzesi ve buz pisti de var. Yaklaşık 2 bin ağacın olacağı projede, 4 bin 628 araç kapasiteli otopark alanı da bulunuyor.