Batman’da yapımı tamamlanan 15 bin kişilik modern stat, olimpik kapalı yüzme havuzu ve atletizm pisti yeni sezon için hazır. 25 bin 663 metrekare otopark alanına sahip stadyumda mağaza ve büfeler de bulunuyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile TOKİ’nin Batman’da  UEFA ve FIFA standartlarında inşa ettiği 15 bin kişilik yeni stadyum ile olimpik kapalı yüzme havuzu ve atletizm pisti tamamlandı. 80 milyon TL kaynakla kente kazandırılan modern stadyumdatandartlara uygun ışıklandırma sistemi, kafeterya, oturma alanları, büfe, banyo ve tuvaletlerin yanı sıra açık ve kapalı otopark bulunuyor. Yeni stat ve spor tesisleri, yeni sezonda başta Batman Petrolspor olmak üzere tüm amatör spor kulüplerinin kullanımına sunulacak.

“GEÇLERİMİZ SPOR YAPSIN”

Stadyumun kentin çehresini değiştirdiğini ve kentin en modern yapılarından biri olduğunu söyleyen Batman Valisi Ahmet Deniz, “15 bin kişilik stadın yanında bir de olimpik yüzme havuzu ve atletizm pisti bitti var. Bunların tamamının bedeli 80 milyon lira civarında” ifadelerini kullanarak, bunun gençlere yönelik bir hizmet olduğunu kaydetti: “Gençlerimiz spor yapsın, sporcu yetişsin arzusundayız."

“ESKİ STAT MİLLET BAHÇESİNE DÖNÜŞECEK”

“Batman'ın altyapı, üstyapı, eğitim ve spor gibi hemen her alanda değişi ve dönüşüm yaşadığına dikkat çeken Deniz, eski stadyumla ilgili şöyle konuştu: “Kent merkezindeki 26 bin metrekarelik eski stadyum alanı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın müjdelediği gibi ‘Millet Bahçesi’ne dönüştürülecek. Böylece kent, rahat bir nefes alacak.”

“YENİ STAT KENTTE HEYECAN YARATTI”

19 Mayıs Spor Kulübü Başkanı Osman Seyrek ise, 15 bin kişilik yeni stadyumun kentte heyecan yarattığını söyleyerek, eski stadyumun millet bahçesine dönüşmesiyle ilgili, spor camiasının bu durumdan memnun olduğunu, ,millet bahçesinin Batman’ı daha da güzelleştireceğini söyledi.