Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın, Bursa’nın Nilüfer ilçesinde “Emekliye İkinci Bahar” projesi kapsamında inşa ettiği 133 konutun hak sahipleri kura ile belirlendi.

TOKİ tarafından Bursa Nilüfer’de “Emekliye İkinci Bahar” projesi kapsamına üretilen 133 konutun sahibinin belirlendiği kura töreni, 6 Mart’ta Uludağ Üniversitesi Polis Memuru Hüseyin Akyüz Kültür Merkezi’nde noter huzurunda gerçekleştirildi.

Emeklilerin yoğun ilgi gösterdiği, 133 konuta 11 bin 755 kişinin başvuru yaptığı projede 2+1 planındaki konutlar 280 TL’den başlayan taksitlerle yüzde 12, 20 peşinat ve 180, 240 ay vade seçenekleriyle satışa sunuldu. Proje kapsamında ayrıca 3 cami ile 3 büfe de bulunuyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bursa Nilüfer’de sadece emekli vatandaşlar için inşa edilen projeyle camileri, ticari birimleri, parkı ve peyzajıyla çağdaş bir yaşam alanının oluşturulması amaçlandı. Cephelerde zemin kat seviyesinde yöresel kayrak taş kaplamalar, dekoratif pencereler, payanda ve söveler kullanılarak geleneksel ve modern mimarinin sentezlendiği proje ile kente yeni bir değer kazandırıldı.