Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Zonguldak’ın Devrek ilçesi Çaydeğirmeni beldesinde inşa edilen projede 316 hak sahibinin konutları kurayla belirlendi.

TOKİ’nin Zonguldak Devrek’teki Çaydeğirmeni beldesinde ürettiği 316 konutun hak sahiplerinin belirlendiği kura töreni 25 Temmuz’da Devrek Belediye Salonu’nda noter huzurunda gerçekleştirildi.

Zemin üzerine 3 kat yükseklikte planlanan yatay mimari yaklaşımın hakim olduğu konutlar, 2+1 planında inşa edildi. Konutlar 442 TL’den başlayan taksitlerle yüzde 12, 20 peşinat ve 180, 240 ay vade seçenekleriyle satışa sunuldu. Proje genelinde 427 konut olup bunun yanı sıra ticaret merkezi ve cami de bulunuyor.

Cephe tasarımlarında yörenin geleneksel konutlarında yer alan mimari cephe elemanları modernize edilirken, ahşap görünümlü cephe kaplamaları, dekoratif pencereler ve zemin kat seviyesinde taş kaplamalar tercih edildi.

Projeyle yerleşim alanı; dükkânları, camisi, spor ve oyun alanları, parkı ve peyzajı ile nitelikli sosyal çevre imkânı sunan yeni bir yaşam merkezine dönüşüyor.