Üzerinde birçok fındık bulunan dal ile benzeştirilmesiyle adının Çotanak Stadı olarak belirlendiği Giresun’undaki yeni stadyum, yıl sonunda hizmete girecek.

TOKİ tarafından 2016 yılında yapımına başlanan Giresun Çotanak Arena Stadyumu ve Yüzme Havuzu Kompleksi’nin inşa çalışmalarında yüzde 70 oranına ulaşıldı. 22 bin 28 seyirci kapasitesiyle sporcuya modern bir tesis imkânı sağlayan stat, halka sosyal bir ortam sunacak.

SPORCUYA MODERN TESİS, HALKA SOSYAL YAŞAM ALANI

Sosyal konut projeleriyle ülkenin konut sektörünün öncü ismi TOKİ, spor yatırılmaları alanında da önemli projeleri hayata geçiriyor. Çotanak Stadyumu ile TOKİ, birçoğu kendi enerjisini üretebilen, doğayla uyumlu ve estetik spor yapılarına bir yenisini daha ekliyor. Sporseverlere daha güzel ve kaliteli bir ortamda spor faaliyetleri seyretme olanağı sağlayan tesiste stadın yanı sıra bin seyirci kapasiteli olimpik yüzme havuzu, antrenman sahası, otopark alanı ile 40 mağaza yer alıyor.  Spor kompleksi, sadece futbol maçları için değil, aynı zamanda Giresunluların sosyal ve kültürel yaşam alanı özelliğiyle de öne çıkıyor. 

“YÜZDE 70 FİZİKİ GERÇEKLEŞME SEVİYESİNDEYİZ”

84’ü protokol, bin 413’ü VIP ve loca, 75’i engelli seyirci, 76’sı basın, 20 bin 380’i standart seyirci olmak üzere toplamda 22 bin 28 seyirci kapasitesine sahip stadyum UEFA standartlarında olup, bütün uluslararası müsabakaların yapılabileceği bir kompleks olma özelliği taşıyor.

Çalışmaların hız kesmeden devam ettiğini söyleyen Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, “Bugün yüzde 70 fiziki gerçekleşme seviyesindeyiz. İnşallah bu yıl sonuna doğru Çotanak Stadı, Türk sporunun hizmetinde olacak. Temennimiz, bu sezon lig maçlarının burada oynanması” ifadelerini kullandı.

Kalan yüzde 30’luk kısmın inşaatının da hızla sürdüğünü belirten Sarıfakıoğulları, ince işçiliğin kaldığını söyleyerek şunları ekledi: “Stadın tamamlanmasıyla Giresun halkı modern bir statta maç izleme keyfine erişecek. Çotanak Stadı, locaları, iş yerleri, olimpik yüzme havuzu, antrenman sahaları, kapalı ve açık otopark alanlarıyla bölgeye hizmet eden önemli bir stat olacak.”