Konya Büyüksehir Belediye Baskani Tahir Akyürek, Yeni Büyüksehir Yasasi kapsaminda yatirimlari baslatarak incelemelerde bulundugu Ilçe Meclisi toplantilarini Eregli ve Halkapinar’da tamamladi.

Programlara AK Parti Konya Milletvekilleri Mustafa Baloglu, Cem Zorlu, AK Parti Konya Milletvekili Adaylari Halil Etyemez, Mustafa Kaya, Eregli Belediye Baskani Özkan Özgüven, Halkapinar Belediye Baskani Fahri Vardar ile Büyüksehir Belediyesi ve KOSKI Genel Müdürlügü yöneticileri katildi.

Halkapinar’da Meclis üyeleri, muhtarlar, sivil toplum kuruluslarinin temsilcileri ve vatandaslarla bulusarak Yeni Büyüksehir Yasasi kapsamindaki yatirimlari anlatan Büyüksehir Belediye Baskani Tahir Akyürek, Halkapinar’da mahalle yollari yapimini baslatarak yeni düzenlenmekte olan mesire alaninda incelemelerde bulundu.

Eregli Sehir Konagi’nin temeli atildi

Baskan Akyürek, Halkapinar’in ardindan Eregli’ye geçerek Sehir Konagi’nin temel atma törenine katildi, sehir içi asfalt çalismalarinin yapimini baslatti. Sehir Konagi’nin kadinlar lokali olarak hizmet verecegini, içinde yüzme havuzu, spor salonu, meslek edindirme kurs alanlari ve çok amaçli salon bulunacagini belirten Baskan Akyürek, yil sonuna kadar Eregli’ye 70 milyon liralik yatirim yapacaklarini ifade etti.

AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Baloglu da, yatirimin hayirli olmasini diledi. 7 Haziran seçimlerinin Konya için çok önemli oldugunu kaydeden Baloglu, Konya’nin Basbakan Davutoglu’nun arkasinda dimdik durmasi gerektigini dile getirdi.

Restorasyon çalismalari basliyor

Daha sonra Eregli Meclisi programinda davetlilerle bulusarak yatirimlari degerlendiren Büyüksehir Belediye Baskani Tahir Akyürek, geçmisi Selçuklular dönemine uzanan Ulu Cami, Kervansaray ve hamamin bulundugu bölgede tarihi dokunun ortaya çikarilmasi için çalisma yapacaklarini söyledi. Restorasyon projelerinin hazirlandigini belirten Baskan Akyürek, bölgenin Eregli’nin cazibe merkezi haline gelmesini saglayacaklarini vurguladi.

Muhtarlarin mahalleleri ile ilgili sorularini yanitlayan Baskan Akyürek, programin sonunda Eregli Belediye Baskani Özkan Özgüven ile birlikte Kervansaray’da incelemelerde bulundu.