Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Erzurum Aziziye’de (Ilıca Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi) inşaatları tamamlanmış 126 konutun hak sahipleri kurayla belirlendi.

TOKİ’nin Erzurum Aziziye’de Ilıca Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi kapsamında yürüttüğü çalışmalarda inşası tamamlanan 126 konutun hak sahiplerinin belirlendiği kura töreni 1 Ekim’de Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde noter huzurunda gerçekleştirildi.

TOKİ ile Aziziye Belediyesi arasında imzalanan protokol çerçevesinde, Ilıca ve Yeşil Mahallelerinde ekonomik ömrünü doldurmuş konut ve iş yerlerinde, yerinde dönüşüm modeliyle çalışmalara başlandı. Kentsel dönüşüm kapsamında hak sahiplerine konutları teslim edilirken, kalan konutlar kurayla satışa sunuldu. Orta gelir grubu kapsamındaki 3+1 planındaki konutlarda 1.020 TL’den başlayan taksitlerle yüzde 10, 15, 25 peşinat ve 96, 108, 120 ay vade seçenekleri uygulandı.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği 126 konuta 14 engelli olmak üzere 272 başvuru yapıldı. Projede 336 konutun yanı sıra 114 iş yeri ve cami de bulunuyor.

Modern ve yöresel mimariden izler taşıyan proje, yöreye özgün olarak inşa edilirken, çarşısı, camisi ve diğer sosyal donatılarıyla nitelikli sosyal çevre imkânı sunan ve kente değer katan yeni bir yaşam merkezinin oluşturulması hedeflendi.