Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Gümüşhane’nin Çamlıca Mahallesi’nde inşa edilen 62 konutun hak sahipleri çekilen kurayla belirlendi.

TOKİ’nin Gümüşhane Çamlıca Mahallesi’nde inşa ettiği 62 konutun hak sahiplerinin noter huzurunda belirlendiği kura töreninde ev sahibi olmaya hak kazananlar büyük sevinç yaşadı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği projede 62 konuta 275 kişi başvuru yaptı.

528 konutun yanı sıra cami ve ticaret merkezinin de bulunduğu projede 2+1 planında inşa edilen konutlar 763 TL’den başlayan taksitlerle yüzde 12 peşinat ve 180 ay vadeyle satışa sunuldu. 90 adet 1+1 ve 338 adet 3+1 planındaki konut için ise alıcılar başvuru önceliğine göre 19 Kasım-5 Aralık 2018 tarihleri arasında Halk Bankası’ndan konutlarını seçerek alabilecek.

GÜVENLİ VE KALİTELİ YAŞAM ALANI
Modern mimari anlayış hâkim kılınarak geleneksel konutlarda yer alan mimari cephe elemanlarının modernize edildiği projede cephelerin zemin katlarında taş kaplama kullanıldı. Güvenli ve kaliteli bir yerleşimin oluşturulduğu projeyle yerleşim yerine sağlıklı ve nitelikli bir yaşam alanı kazandırılması hedefleniyor.