Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından İstanbul’un Şile ilçesinde inşa edilecek projede 103 konutun hak sahipleri kura ile belirlendi.

TOKİ’nin Şile’de inşa edeceği konut projesindeki 103 konutun hak sahibi 20 Nisan’da Şile Kapalı Spor Salonu’nda noter huzurunda gerçekleştirilen kura töreniyle belirlendi. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği kurada 103 konuta 882 kişi başvurdu. Kura çekiminde ev sahibi olmaya hak kazananlar kira öder gibi ev sahibi olmanın mutluluğunu yaşadı.

Yükseklikleri zemin+1 olarak inşa edilecek konutlar 2+1 planında planlanırken; eski Türk evlerinin mimari dokusu dikkate alınarak tasarlandı: Ahşap görünümlü cephe kaplamaları, zemin kat seviyesinde taş kaplamalar, dekoratif pencereler, söveler, kat silmeleri, payandalar, cumba görünümlü çıkmalar modernize edilerek uygulanıyor.

Konutun yanı sıra proje kapsamında yer alan spor ve oyun alanları, parkları ve peyzaj düzenlemeleriyle kaliteli ve güvenli bir yaşam alanı oluşturulması hedeflenirken, gelenekten geleceğe varma arayışını benimseyen İdare, yöresel dokuyu ön plana çıkarmayı amaçlıyor.