Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Karaman’da “Doğukışla Vadisi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi” kapsamında inşa edilen projede, 54 konutun hak sahipleri 16 Ocak’ta noter huzurunda gerçekleştirilen kura çekimiyle belirlendi.

Doğukışla Vadisi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi’nde yer alan 54 konutun hak sahiplerinin belirlendiği kura çekimi, Karaman Belediyesi Yunus Emre Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği proje kapsamında yer alan 28 adedi 3+1, 25 adedi 4+1 ve bir adedi 5+1 planındaki 54 konuta, 761 kişi başvuruda bulundu. Konutlar yüzde 10, yüzde 15 ve yüzde 25 peşinat ile 96, 108 ve 120 ay vade seçenekleriyle satışa sunuldu. 

ÇAĞDAŞ VE GÜVENLİ BİR YAŞAM ALANI
Modern mimari tarzda hazırlanan projede geniş pencere ve balkonlar yer alıyor. Doğukışla Vadisi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi’yle, yerleşim alanı; parkı, peyzajı ve sosyal donatılarıyla nitelikli sosyal çevre imkânı sunan, çağdaş ve güvenli bir yaşam alanına dönüşüyor. Projede 450 konutun yanı sıra alışveriş merkezi, restoran, sosyal tesis ve kapalı otopark da bulunuyor.