Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından, Taşköprü ilçesi Gizlice Mahallesi’nde “Emekliye İkinci Bahar” projesi kapsamında inşa edilen 310 konutun hak sahipleri kura ile belirlendi.

TOKİ’nin Taşköprü Gizlice’de “Emekliye İkinci Bahar” projesi çerçevesinde inşa edilen 310 konutun hak sahiplerinin belirlendiği kura töreni 21 Haziran’da Taşköprü Kültür Merkezi’nde noter huzurunda gerçekleştirildi.

Emeklilerin yoğun ilgi gösterdiği 310 konutluk projede daha önce talep organizasyonu çerçevesinde 250 emekli hak sahibi belirlenmişti. Kalan 60 konut için ise 812 emekli başvuruda bulundu. Konut almaya hak kazanan emekli vatandaşlar büyük sevinç yaşadı.

Yükseklikleri zemin+3 olan ve 2+1 planındaki konutların bulunduğu projede yatay mimari yaklaşımın esas alındı. Konutların yanı sıra ticaret merkezi ile caminin de bulunduğu projede
konutlar 397 TL’den başlayan taksitlerle yüzde 12, 20 peşinat ve 180, 240 ay vade seçenekleriyle satışa sunuldu.

Taşköprü’de sadece emekli vatandaşlar için inşa edilen projeyle kente yeni bir değer kazandırıldı. Projede camisi, ticari birimleri, parkı ve peyzajıyla çağdaş bir yaşam alanı oluşturulması amaçlandı. Cephelerde zemin kat seviyesinde yöresel taş kaplamalar, dekoratif pencereler, kat silmeleri ve söveler kullanılarak geleneksel ve modern mimari sentezlendi.