TOKİ tarafından İstanbul Kayaşehir’de yaklaşık 1 milyon metrekarelik alanda dört etap hâlinde inşa edilen Kayaşehir Millet Bahçesi'nin 2,3 ve 4’üncü etaplarının ihalesi yapıldı.

Kayaşehir Millet Bahçesi’nin İstanbulluların hizmetine sunulan 350 bin metrekarelik ilk etabının ardından diğer etaplarda da çalışmaların başlaması için projenin 697 bin metrekarelik alanda yapılacak 2,3 ve 4’üncü etaplarının ihalesi gerçekleştirildi. İstanbul’u daha çok yeşille buluşturacak projenin 500 gün içerisinde tamamlanması hedefleniyor.

Kayaşehir Millet Bahçesi 2,3 ve 4’üncü etaplarında 491.000 metrekare yeşil alan, 18 bin 486 ağaç, 222 bin çalı ve 67 bin yer örtücü bitki yer alıyor. Restoran ve kafelerin de yer alacağı etaplarda asma köprüler, seyir terasları ve otopark da bulunuyor.

İSTANBUL’A DEĞER KATAN YAŞAM MERKEZİ

Kayaşehir merkezinden Fenertepe'ye doğru uzanacak sahada koru alanları, parklar, bisiklet ve yürüyüş parkurları, dinlenme ve piknik alanları ile vatandaşların birincil ihtiyaçlarını karşılayacak sosyal tesisler bulunuyor. 5,5 kilometre uzunluğunda bir rekreasyon alanının da yer aldığı alanda; konser, sergi, etkinlik platformları, amfi tiyatro, renk, koku, ses ve tıbbi bitki bahçeleri ile toplamda 7.183 metrekarelik üç biyolojik gölet de bulunuyor. Koru alanları, parklar, bisiklet ve yürüyüş parkurları, dinlenme ve piknik alanlarıyla Kayaşehir Millet Bahçesi, İstanbul’a değer katacak cıvıl cıvıl bir yaşam merkezi olacak.