Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından, Kocaeli’nin Kandıra ilçesinde “Emekliye İkinci Bahar” projesi kapsamında inşa edilen projeden 77 konutun hak sahipleri belirlendi.

TOKİ’nin Kocaeli’nin Kandıra ilçesinde “Emekliye İkinci Bahar” projesi kapsamında inşa ettiği projeden 77 konuta bin 351 emekli başvurdu. Proje genelinde toplamda 270 konutun yanı sıra cami de bulunuyor.

Yükseklikleri zemin+3 olan, 2+1 planında inşa edilen konutlar 349 TL’den başlayan taksitlerle yüzde 12 ve 20 peşinat ile 180 ve 240 ay vade seçenekleriyle satışa sunuldu


Kocaeli Kandıra’da sadece emekli vatandaşlar için inşa edilen projeyle kente yeni bir değer kazandırılıyor. Projeyle yerleşim alanının yeni bir yaşam merkezine dönüşmesi hedefleniyor. Yöresel mimari tarzda inşa edilen konutların bina cephelerinde zemin kat seviyesinde taş kaplamalar, ahşap görünümlü kaplamalar, dekoratif pencereler, söve ve kat silmeleri kullanıldı.

EMEKLİLERE ÖZEL KONUT PROJELERİ

TOKİ, “İkinci Bahar Projesi” ile farklı şehirlerde aşamalı olarak hayata geçirilen konut projelerinden konut sahibi olmayan emekliler için yüzde 25 kontenjan ayırıyor. Ayrıca talep örgütlenmesi modeli ile de valilikler ve belediyeler üzerinden emeklilerin talepleri alınarak yeni konut projeleri hayata geçiriliyor.