Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından, Kocaeli’nin Kandıra ilçesinde “Emekliye İkinci Bahar” projesi kapsamında inşa edilen projeden 260 konutun hak sahipleri belirlendi.

TOKİ’nin Kocaeli Kadırga’da “Emekliye İkinci Bahar” projesi çerçevesinde inşa edilen 260 konutun hak sahiplerinin belirlendiği kura töreni 7 Mart’ta Turan Güneş Kültür Merkezi’nde noter huzurunda gerçekleştirildi.

Proje kapsamında yükseklikleri zemin+3 olan ve 2+1 planında inşa edilen konutlar 345 TL’den başlayan taksitlerle yüzde 12 ile yüzde 20 peşinat ve 180, 240 ay vade seçenekleriyle satışa sunuldu. Sadece emekli vatandaşlar için inşa edilen projeyle kente yeni bir değer kazandırıldı.

Projeyle yerleşim alanının yeni bir yaşam merkezine dönüşmesi hedeflendi. Yatay ve yöresel mimari tarzda inşa edilen projede; bina cephelerinde zemin kat seviyesinde taş kaplamalar, ahşap görünümlü kaplamalar, dekoratif pencereler, söve ve kat silmeleri kullanıldı.

EMEKLİYE YÜZDE 25 KONTENJAN

TOKİ, “İkinci Bahar Projesi” ile farklı şehirlerde aşamalı olarak hayata geçirilen konut projelerinden konut sahibi olamayan emekliler için yüzde 25 kontenjan ayırıyor. Ayrıca talep örgütlenmesi modeliyle de valilikler ve belediyeler üzerinden emeklilerin talepleri alınarak yeni konut projeleri hayata geçiriliyor.