Konya Büyüksehir Belediye Baskani Tahir Akyürek, Büyüksehir Belediyesi tarafindan 2 bin 687 dükkan biriminde restorasyon çalismasinin yapildigi tarihi bedestende esnaflari ziyaret etti.

Bedesten Ayakkabicilar Dernegi Baskani Abdullah Dölek ve esnaflarla görüsen Baskan Akyürek, bedestendeki çalismalarda artik sona gelindigini belirterek, isbirligi nedeniyle esnaf derneklerine ve esnaflara tesekkür etti.

Bedesten esnafinin Selçuklu ve Osmanli gelenegini yasatirken kültür adina da katki yaptigini kaydeden Baskan Akyürek, “Tarihi bedesten, Türkiye’deki dönüsüm ve sagliklastirma projelerine örnek olarak dünya klasmanina giriyor. Singapur’da düzenlenecek olan uluslararasi degerlendirme toplantisinda, dönüsüm ve sagliklastirma projeleri içinde Türkiye’yi temsil edecek, dünyanin ilgisini çekmeye devam edecektir” dedi.

Bedestende estetik ve güvenlikle ilgili yeni düzenlemeler yapacaklarini, tüm kablolarin kapali kanallar içine alinacagini vurgulayan Baskan Akyürek, bedestenin kusursuz hale gelecegini dile getirdi.

Baskan Akyürek, bedestende bin yillik esnaflik gelenegini yasatan esnaflara tesekkür etti.