Başkentin kuzeyinde inşa edilen Kuzeykent projesinde 407 konut daha açık satış yöntemiyle satışa sunuldu.

Ankara Büyükşehir Belediyesi ve TOKİ ortaklığında gerçekleştirilen Kuzey Ankara Girişi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi çerçevesinde üretilen Kuzeykent konutlarının satışı devam ediyor. Proje kapsamına inşa edilen 5 bin 82 konuttan 407’si 29 Mart-29 Haziran tarihleri arasında satışa sunuluyor.

Konut sahibi olmak isteyen vatandaşlar belirtilen tarihler arasında Türkiye Halk Bankası AŞ'nin tüm şubelerinden ön şartsız, kurasız, başvuru önceliğine göre konutlarını seçerek satın alabilecekler.

PEŞİN ALIMLARDA YÜZDE 10 İNDİRİM

Esenboğa Havalimanı güzergâhındaki 1 milyon 655 bin metrekare alana inşa edilen Kuzeykent Projesi, farklı gelir grubundan insanların aynı yerde buluşacağı yeni bir yaşam alanı olarak hayata geçiriliyor.  

Satışa sunulan 407 konutun 256'sı 3+1, 17'si 3+1 dubleks,17’si teras ev şeklinde inşa edilirken, 117 konut 4+1 planında üretiliyor.

Fiyatları 235 bin TL ile 655 bin TL arasında değişen konutlar için yüzde 10, 15 ve 25 peşinat ile 96, 108 ve 120 ay vade seçenekleriyle ödeme yapılabilecek. Alıcısıya 14 gün içinde cayma hakkının tanındığı konutlarda peşin alımlarda yüzde 10 indirim uygulanıyor. Proje kapsamında şehit aileleri, harp ve vazife malulleri ile yetimlere yüzde 10 peşin ve 240 ay vadeli sabit taksit imkânı sağlanıyor.

ÇOK YÖNLÜ YAŞAM PROJESİ

Kuzeykent Projesi, farklı gelir grubundan insanların aynı yerde buluştuğu yeni bir yaşam alanı olarak üretiliyor. Projede yer alan ticari tesisler, eğitim, sağlık, spor, ibadet ve kültür yapıları bölge sakinlerinin her türlü ihtiyacına cevap verecek şekilde planlanıyor.

Ankara'nın yaşayan en büyük rekreasyon alanı olacak Kuzeykent Projesi, çok yönlü olarak tasarlanıyor. Yürüyüş yolları, mini futbol sahası, basketbol oyun alanı, basketbol antrenman sahası, voleybol sahası, spor aletleri, masa tenisi, kaykay pisti, spor salonu, açık ve kapalı yüzme havuzlarının bulunduğu projede ayrıca; çocuk oyun alanları, eğitici oyun duvarları, çocuk yüzme havuzu, spor alanları ve geniş yeşil alanlar yer alıyor.

Projenin ilk 250 konutluk etabında yer alan 3+1 ve 4+1 daireler, 235 bin TL ile 578 bin TL arasında değişen fiyatlarla Mart ayı başında satışa sunulmuştu.