“Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi” kapsamında, TOKİ tarafından Malatya’nın Yeşilyurt ilçesi Hoca Ahmet Yesevi Mahallesi’nde inşa edilecek 383 konutun ihalesi yapıldı.

TOKİ’nin Malatya Yeşilyurt’taki Hoca Ahmet Yesevi Mahallesi’nde inşa edeceği konut projesinin 26 Şubat 2018 günü gerçekleştirilen ihalesi kapsamında 6 dükkân, cami, mahalle odası ve okuma odası ile altyapı ve çevre düzenlemesi işleri de yer alıyor.
 

42 BİN MERTREKARELİK ALANDA “YERİNDE DÖNÜŞÜM”

Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi kapsamında üretilecek proje kapsamında ekonomik ömrünü tamamlamış konutların bulunduğu ve yeterli sosyal donatısı bulunmayan 42 bin mertrekarelik alanda “yerinde dönüşüm” esas alınarak hak sahiplerine nitelikli bir yaşam alanının oluşturulması amaçlanıyor. Projede, yükseklikleri zemin+4 ve zemin+6 olan konutların 4’ü 1+1, 171’i 2+1, 208’i ise 3+1 planında inşa edilecek.

Geleneksel ve modern mimarinin sentezlendiği projede, bina cephelerinde 1’inci kat seviyesine kadar yöresel taş kaplamalar, ahşap görünümlü fibercement kaplamalar, estetik görünümü zenginleştiren söveler ile geniş pencereler kullanılıyor.  Dükkânları, camisi, parkı, peyzajı, oyun ve spor tesisleriyle nitelikli bir sosyal çevre imkânı sunan projeyle, yeni bir yaşam merkezine kuruluyor.