Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Bolu’nun Mudurnu ilçesi, Taşkesti beldesinde inşa edilecek 126 konutun ihalesi yapıldı.

TOKİ’nin Bolu Mudurnu’ya bağlı Taşkesti beldesinde üretilecek 126 konutun ihalesi 6 Mart günü gerçekleştirildi. İhale kapsamında konutun yanı sıra ticaret merkezi ile altyapı ve çevre düzenleme işleri de yer alıyor.

Zemin+3 yüksekliğinde inşa edilecek 126 konutun 78’i 2+1, 48’i ise 3+1 planında inşa edilecek.

ŞEHRİN YÖRESEL DOKUSU ÖN OLANA ÇIKIYOR

Gelenekten geleceğe varma arayışını benimseyen TOKİ, mimaride şehirlerimizin yöresel dokusunu ön plana çıkarmayı amaçlayarak yerel dokuyu geleceğe aktarma vizyonuyla hareket ediyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Koruma altına alınmış Mudurnu eski Türk evlerinin mimari dokusu dikkate alınarak tasarlanan proje kapsamında, ahşap görünümlü cephe kaplamaları, zemin kat seviyesinde taş kaplamalar, dekoratif pencereler, söveler, kat silmeleri, payandalar ve cumba görünümlü çıkmalar modernize edilerek uygulanıyor.

Yerel ve yöresel niteliğiyle ön plana çıkan projeyle konutun yanı sıra ticari birimleri, spor ve oyun alanları, parkları, peyzajıyla kaliteli ve güvenli bir yaşam alanı oluşturuluyor.