Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Rize “Hamamderesi (Timya Vadisi) Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi”  kapsamında tamamlanma aşamasına gelen 606 konutun hak sahipleri kurayla belirlendi.

TOKİ ile Rize Belediyesi arasında imzalanan protokol çerçevesinde, Timya Vadisi’nde çarpık yapılaşmanın olduğu, yeterli altyapı ve sosyal donatıların bulunmadığı 7,8 hektar alanda dönüşümün hedeflendiği “Hamamderesi (Timya Vadisi) Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi” kapsamında 606 adet konut inşa ediliyor. İnşaatları tamamlanma aşamasına gelen konutların hak sahipleri 9 Mart’ta gerçekleştirilen kura töreniyle belirlendi.

146’sı 2+1, 519’u 3+1 ve 88’i 4+1 olmak üzere 753 konut ile alışveriş merkezi ve caminin yer aldığı projede, hak sahiplerine yeni konutları teslim edilene kadar kira yardımı devam edecek.

KENTE DEĞER KATIYOR
Modern mimari tarzda inşa edilen Rize’deki yerleşim alanı; alışveriş merkezi, camisi ve diğer sosyal donatılarıyla nitelikli sosyal çevre imkânı sunan, kente değer katan yeni bir cazibe merkezine dönüşüyor.