TOKİ tarafından Sakarya’nın Sapanca ilçesinde Kentsel Dönüşüm kapsamında inşa edilen 740 konut temmuz ayı içerisinde hak sahiplerine teslim edilecek.
 
Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm projelerini yürüten TOKİ, yerel yönetimlerle iş birliği içinde ülkemizin her bölgesinde şehirleri riskli yapı ve sağlıksız çevreden arındırarak, konut sahiplerine güvenli yapılar ve günün ihtiyaçlarına yanıt veren çağdaş yaşam alanları sunmaya devam ediyor.

Konutların satışları, 142 bin TL’den başlayan fiyatlarla yüzde 10, 15, 25 peşinat ve 96, 108, 180 ve 120 ay vade seçenekleri tamamlandı. Proje kapsamında ayrıca vatandaşların ihtiyaçlarını karşılayacak 35 dükkân da inşa edildi.
 
Afet riskinin ve çarpık kentleşmenin yoğun olduğu şehirlerde, farklı ihtiyaçları ve değişimleri göz önüne alarak kentsel dönüşüm projeleri yürüten TOKİ, Sakarya’nın Sapanca ilçesinde Kentsel Dönüşüm projesi kapsamında 2+1 ve 3+1 planında inşa edilen 740 konutu temmuz ayında hak sahibi vatandaşlara teslim edecek.
 
MAHALLE KÜLTÜRÜ YAŞAYACAK

71 metrekare ve 130 metrekare arasında yerel mimari, mahalle kültürü ve yatay mimari anlayışıyla inşa edilen Sakarya Sapanca Kentsel Dönüşüm konutları; çevre düzenlemeleri ve donatı alanlarıyla bütün sosyal ihtiyaçlara cevap verecek. 
 
İnşa edilen projeyle çarşısı, meydanı, parkı, peyzajı ve sosyal donatılarıyla nitelikli sosyal çevre imkânı sunan ve aynı zamanda kente değer katacak yeni bir yaşam merkezi oluşacak. Projede semt kültürünü barındıran mahalle kültürü yaşayacak. Sapanca projesi, içinden cadde geçen, etrafında dükkânların, spor alanlarının, caminin ve çarşının olduğu bir mahalle konseptiyle inşa edildi.