Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ve Denizli Sarayköy Belediyesi iş birliğinde gerçekleştirilen 410 konutun inşaatı hızla devam ediyor. Proje ile şehre değer katan yeni bir yaşam alnının kazandırılması hedefleniyor.

Denizli’nin Sarayköy ilçesinde inşaatına başlanan 410 konutun şantiyesinden çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Sarayköy Belediyesi ve TOKİ iş birliğiyle Trafo Mahallesi’nde gerçekleştirilen proje kapsamındaki 410 konutun temeli 2017’nin Eylül ayında atıldı. 20 bloktan 17’sinin kaba inşaatının tamamlandığı konutların yüzde 35’lik kısmı bitirildi. Proje tamamlandığında Sarayköy’de, ilçeye değer katacak yeni bir yaşam merkezi oluşturulacak.

MAHALLE KONSEPTİNDE ÜRETİM

İlçeye uygun olacak şekilde yatay mimari yaklaşımla inşa edilen TOKİ konutları, modern ve yöresel mimariden izler taşıyor. Bina cephelerinin zemin kat seviyesinde taş kaplama, dekoratif pencere ve söveler kullanılıyor. Proje kapsamındaki 410 konut 122 metrekarelik 3+1 ve 85 metrekarelik 2+1 kat planına sahip dairelerden oluşuyor.

İdare’nin 2014 yılında yenilediği üretim felsefesine uygun olacak şekilde mahalle konseptinde hayata geçirilen proje, konutların yanı sıra dükkânları, camisi, peyzaj ve sosyal donatılarıyla nitelikli bir sosyal çevre imkânı da sunuyor.

“KONUT KAYITLARI KISA SÜREDE TAMAMLANDI”

Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, TOKİ konutlarının başladığı ilk gün Denizli ve ilçelerinden yoğun ilgi gördüğünü ve konut kayıtlarının kısa sürede tamamlandığını söyledi. İlçenin uzun yıllardır beklediği bir hizmet olduğunu dile getiren Özbaş, “En kısa zamanda vatandaşlarımız sıcak yuvalarının kapısını açacak ve ilçemizde yeni bir yaşam alanı doğacak” şeklinde konuştu.