TOKİ ve Trabzon Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle kentsel dönüşüm kapsamında Tabakhane Vadisi’nde uygulanacak olan rekreasyon projesinin ihalesi gerçekleştirildi.

TOKİ ve Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından Tabakhane Vadisi’ne yapılacak olan rekreasyon projesinin yapım ihalesi gerçekleştirildi. Proje kapsamında kamulaştırma ve yıkım çalışmalarının gerçekleştirildiğini söyleyen Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Tabakhane Vadisi’ndeki gecekondu alanının Karadeniz’in en gözde yaşam alanı haline geleceğini söyledi.

PROJE, BÖLGEYE DEĞER KATACAK

Gümrükçüoğlu, Tabakhane kentsel dönüşüm alanı içinde, Kanuni Bulvarı’nı sahile bağlayacak önemli ulaşım aksının da yer alacağını ve bu yol ile kamulaştırma ve yıkım çalışmaları tamamlanan Pazarkapı Kavşağı ve Yavuz Selim Bulvarı arasındaki kısmın rekreasyon uygulama ihalesinin TOKİ tarafından gerçekleştirildiğini aktardı.

Yasal ihale sürecinin tamamlanmasının ardından kısa sürede çalışmalara başlanacağı bilgisini veren Gümrükçüoğlu, Karayolları tarafından Pazarkapı Kavşağı ile devlet karayolunun da yeniden düzenlendiğini söyleyerek, çalışmalar tamamlandığında bölgenin Karadeniz’e değer katacak bir niteliğe sahip olacağını belirtti.