Türkiye İnşaat Teknolojileri Yapı Fuarı (TEBİF) 19 Nisan’da Ankara Congresium’da kapılarını açmaya hazırlanıyor. 100 firmanın katılacağı dev etkinlik, yapı sektörü için özel sektör-devlet buluşması niteliği taşıyor.

Türk ekonomisinin lokomotifi olan gayrimenkul sektörü büyümeye devam ederken, bu sektörün parçası olan yapı sektörü de büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. Bu yıl ilk defa düzenlenen TEBİF, TOKİ, Emlak Konut GYO, Kiptaş ve Vakıflar Genel Müdürlüğü ile bu kurumlara üretim yapan şirketleri buluşturuyor.

“İHTİSAS FUARLARI SEKTÖR İÇİN ÖNEMLİ”

19 Nisan’da gerçekleştirilecek olan TEBİF, Artı2 Fuarcılık tarafından organize ediliyor. Artı2 Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet İpekçi, Fuar’da konsept olarak bir ilki gerçekleştirdiklerini vurgulayarak, ihtisas fuarlarının sektörler için önemli olduğunu söyledi. TEBİF 2018’in yapı sektörünün devlet kurumları ve bu kurumların mühendisleriyle bire bir görüşecekleri bir ihtisas fuarı olduğuna dikkat çeken İpekçi, “100 firma en iyi teknolojik ürünlerini TOKİ, Emlak Konut GYO ve Kiptaş mühendislerine sergileyecek. Fuar ayrıca, devlet kurumlarının üretici firmalara kolay ulaşmasını da sağlayacak” ifadelerini kullandı.

“TEBİF, SEKTÖRÜN BÜYÜMESİ İÇİN BİR FIRSAT”

“Siz istediğiniz kadar yüksek teknolojili ürünler üretin. Karşı tarafa aktaramazsanız, attığınız adımlar boşa gider” diye konuşan İpekçi, mühendislerin yoğunluk nedeniyle üretici fabrikaları ziyaret etmek için vakit bulamadıklarını, üreticilerin ise randevu almakta ve ürünlerini vitrine çıkarmakta sıkıntı yaşadıklarını söyledi.

TEBİF’in hem üreticiler hem de devlet kurumlarındaki mühendisler için doğru yer olduğunu ifade eden İpekçi, “TEBİF, sektörün büyümesi, gelişmesi ve son teknoloji ürünlerinin sergilenmesi için müthiş bir fırsat” dedi.