TOKİ Başkanı M. Ergün Turan, Altındağ Belediyesi tarafından restore edilerek Ankara’ya kazandırılan Hamamarkası bölgesinde incelemelerde bulundu.

Ankara Altındağ Belediyesi’nin restore ederek bölgeye kazandırdığı ve pek çok dernek, vakıf, temsilcilik, sivil toplum kuruluşu ve kültür sanat merkezine ev sahipliği yapan Hamamarkası bölgesini ziyaret ederek incelemelerde bulunan TOKİ Başkanı M. Ergün Turan’a Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki eşlik etti. Tiryaki, TOKİ Başkanı Turan’a Hamamarkası’nda yatay mimarinin hâkim olacağı konut alanı tanıtarak bu alanda yürütülecek projeyi anlattı.

Projeyle eski dokuya sahip bir mahallenin inşa edileceğini söyleyen Tiryaki, şu anda 60 tane konağın tamamen yüz yıl öncesinin tekniğiyle yapıldığını, hiçbir yerinde beton olmadığını ve 60 tanesinde de inşaatın sürdüğünü aktardı. Birkaç ay sonra 15 tanesinde oturulacağını belirten Tiryaki, “Herkes büro yapmak istiyor, ancak biz bunu istemiyoruz. Burada oturacak birilerini arıyoruz” açıklamasında bulundu.

Hamamönü ve Hamamarkası’nın bundan 6-7 yıl öncesine kadar insanların içinden geçmeye korktukları yerler olduğunu hatırlatarak Turan’a bölgenin geçirdiği değişim sürecini anlatan Tiryaki, bugün bölgeye olan büyük ilgiden bahsederek, “Yatırımcıların gelip bölgeyi görmesini istiyoruz. Yüksek binalardaki evlere yüksek paralar vereceklerine oraların 2-3 kat büyüklüğünde, bahçesi ve otoparkı olan evleri tercih etmelerini öneriyoruz” dedi.