TOKI tarafindan Ankara’nin Çubuk ilçesinde insa edilen ‘Yildirim Beyazit Üniversitesi Esenboga Külliyesi’nde çalismalar araliksiz devam ediyor. Idare tarafindan yüksekögrenimin altyapi ihtiyaçlarini karsilamak üzere yürütülen çalismalarin bir parçasi olan külliye, Ankara’nin Çubuk ilçesinde Esenboga Havalimani’na yaklasik 4,5 kilometre mesafede yer aliyor. Temeli Cumhurbaskani Sayin Recep Tayyip Erdogan tarafindan atilan 40 bin ögrenci kapasiteli ‘YBÜ Esenboga Külliye’ projesinde 24 amfi salonu, 100 derslik, 22 laboratuvar yer alacak.

ÇEVRE DÜZENLEMESI ILE DIKKAT ÇEKECEK

TOKI’nin yapimini üstlendigi Yildirim Beyazit Üniversitesi, çevre düzenlemesi ile de dikkat çekecek. Proje kapsaminda 6 bin civarinda agaç dikilecek. Yaklasik 550 araçlik otopark ile 2 futbol sahasi, 1 tenis kortu, 1 voleybol sahasi ve bir basketbol sahasi bulunacak.

TURAN’DAN ANAYURT GÜLSEREN MAHALLESI’NE ZIYARET

TOKI Baskani Turan Mamak Belediyesi ve Idare isbirliginde ‘Kentsel Yenileme Projesi’ kapsaminda Ankara da Mamak Anayurt Gülseren Mahallesi’nde insa edilen konutlari ziyaret etti. Insasi devam eden proje hakkinda yetkililerinden bilgi alan Turan, insaat sahasi ve yapimi devam eden konutlarda incelemelerde bulundu.

Kentsel yenileme projesi kapsaminda Anayurt Gülseren Mahallesinde 1. etapta 688, 2. etapta bin 312 olmak üzere 2 bin konut, bin kisilik cami, anaokulu, 40 derslikli ilkokul ve 24 derslikli lise yapilmasi planlandi..

3. etapta ise bin 219 konut, 2 ticaret merkezi ve cami yapimi ihaleleri gerçeklestirildi