Borcunu erken ödeyip tapusunu almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yönelik düzenlenen yüzde 22 indirim kampanyasına başvurular 19 Nisan'a kadar devam ediyor.

Borcunu erken kapatıp tapusunu almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarından gelen yoğun talep üzerine geri ödemeleri devam eden gayrimenkuller için düzenlenen indirim kampanyasından 210 bin konut ve iş yeri alıcısı yararlanabilecek. Kampanya kapsamında bu yıl peşin ödemelerde yüzde 22 oranında indirim uygulanıyor. Kampanyadan yararlanmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları 19 Nisan tarihine kadar Halk Bankası ve Ziraat Bankası'na başvurabilecek.

ESNEK ÖDEME İMKÂNI VE KREDİ DESTEĞİ

Esnek ödeme planının uygulandığı yüzde 22 indirim kampanyasından borç bakiyesinin tamamını kapatamayan vatandaşlar da yararlanabiliyor. Borcun tümünü kapatamayan alıcılar borç bakiyelerinin yüzde 25'inden az olmamak şartıyla yaptıkları peşin ödemelerde yüzde 22 indirim kampanyasına katılabiliyor.

İndirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının başvuru tarihi itibarıyla TOKİ'ye ödemekle yükümlü oldukları aidat, emlak vergisi gibi borçlarının bulunmaması gerekiyor.

Kampanyadan, satışları 2017 yılı sonuna kadar gerçekleştirilmiş, geri ödeme taksitleri 2017 yılı sonuna kadar başlamış ve kalan taksit sayısı 12 ayın üzerinde olan konut ve iş yeri sahipleri yararlanabiliyor.

TOKİ, indirim kampanyasından yararlanacaklara Gayrimenkul Satış Sözleşmesi'ni imzaladıkları aracı bankalardan konut kredisi imkânı da sağlıyor.