Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Denizli’nin Bekili ilçesi Bahçeli Mahallesi’nde inşa edilecek 134 konutun ihalesi yapıldı.

TOKİ’nin Denizli Bekili’deki Bahçeli Mahallesi’nde inşa edilecek 134 konutun ihalesi 14 Mart’ta gerçekleştirildi. İhale kapsamında konutun yanı sıra ticaret merkezi, cami ile altyapı ve çevre düzenlemesi işleri de yer alıyor.

Konutların yükseklikleri zemin+3 olacak şekilde planlanan ve 86’sı 2+1, 48’i ise 3+1 kat planında tasarlanan projede, geleneksel konutlarda yer alan mimari cephe anlayışı modernize edilerek yansıtılıyor. Ayrıca, bina cephelerinde zemin kat seviyesinde yöresel taş kaplamalar, ahşap görünümlü fibercement kaplamalar, payandalı cumba görünümlü çıkmalar, söveler, geniş pencere ve balkonlar kullanılıyor.

Yatay ve yöresel mimari konseptli sosyal konut projesiyle yerleşim alanı, dükkânları, camisi, parkları, peyzajı, oyun ve spor alanlarıyla nitelikli sosyal çevre imkânı sunan ve aynı zamanda kente değer katacak yeni bir yaşam merkezine dönüşüyor.