Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, yeni sezonda da emekli vatandaşları ev sahibi yapacak. Konuyla ilgili rotasını belirleyen TOKİ, ilk çalışmasını Erzurum’da başlatacak.

TOKİ, Türkiye’nin farklı şehirlerinde emekli vatandaşları konut sahibi yapmaya devam ediyor. Emeklilere uygun ödeme ve yaşam koşullarına sahip konut projeleriyle emeklilerin beklentilerine cevap veren yerleşimler kurarak, emeklilerin ikinci baharlarını kaliteli, sağlıklı ve güvenli ortamlarda yaşamalarını sağlıyor. TOKİ bu amaçla mevcut üretimlerdeki yüzde 25 emekli kontenjanı uygulamasının yanı sıra doğrudan emeklilerin talepleriyle yeni konut projelerini de hayata geçiriyor.

EMEKLİ KONUTLARI İÇİN İLK DURAK ERZURUM

TOKİ, emeklilerin ev sahibi olması noktasında yeni sezonda ilk çalışmayı Erzurum’da başlatacak. Bu kapsamda Türkiye Emekliler Derneği Erzurum Şube Başkanı Ahmet Degen ve TOKİ Finansman Daire Başkanı Ayhan Karaca bir araya geldi. Büyükşehir Belediyesi tarafından şehrin çeşitli yerlerinde emeklilere konut için tahsis edilen arsaların resmi yazısını Karaca'ya teslim eden Degen, Karaca'dan söz aldıklarını belirterek, “Ayhan Karacan, emeklilerin konut projesinde daha önce 700 daireyi hak sahiplerine teslim ettiklerini, yeni sezonda Erzurum’da çalışma yapacaklarını söyledi” diye konuştu.

Yaz sezonunun başlamasıyla birlikte TOKİ’nin ilk çalışmayı Erzurum’da başlatacağını ifade eden Degen, emekliler için konut talepleriyle ilgili süreci şöyle özetledi: “Erzurum Büyükşeşhir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, emeklilere konut için arsa tashihi yaptı ve biz de resmi yazıların hazırladık, Sonrasında ise Ankara’da TOKİ yetkilileriyle temaslarımızı hızlandırdıklarını ve Ayhan Karacan’dan sözü aldık.” Yaz aylarının gelmesiyle TOKİ’nin Erzurum’da yoğun bir çalışma başlatacağı bilgisini veren Degen, en kısa sürede tamamlanacak olan konutların emeklilere verileceğini kaydetti.

Emekliler Derneği olarak konunun takipçisi olacaklarını söyleyen Degen, TOKİ’nin kendilerine gösterdiği ilgiden duydukların memnuniyeti aktararak teşekkürlerini sundu.