Sivas Millet Bahçesi’nin ihalesi yapıldı. En kısa sürede inşa çalışmalarının başlayacağı projenin 240 gün içinde tamamlanması hedefleniyor.

Yürüyüş alanları, bisiklet yolları, yeşil alanların, koşu parkurları, spor salonları ve çok amaçlı oyun sahaları, bitki, peyzaj ve sosyal donatılarıyla Sivas Millet Bahçesi, şehre yeni bir soluk getirecek. Eski Sivas stadının yerinde toplam 53 bin 126 bin metrekarelik alanda yapılacak millet bahçesi Sivaslıları daha çok yeşille buluşturacak.

3.515 metrekarelik çim aktivite alanı bulunan bahçede, 1.611 metrekarelik piknik alanı, 700 metre uzunluğunda bisiklet parkuru, 905 metre uzunluğunda yaya gezinti yolu, basketbol ve voleybol sahaları bulunuyor. Ayrıca, yaş gruplarına göre ayrılmış iki farklı noktada 1.615 metrekarelik alanda çocuk oyun alanları, iki potalı dairesel ve iki adet yarım saha basketbol sahası ile 500 metrekarelik iki egzersiz alanları yer alıyor.Vatandaşların ihtiyaç duyacağı sosyal donatıların yer alacağı millet bahçesinde, 327 metrekarelik kaykay pisti, üç masa tenisi masası, 1.196 metrekarelik alanda ise yöresel bitkilerin mevsimsel renklenme gösterisinin yapılacağı alanlar bulunuyor. Yeşiliyle, fonksiyon ve sosyal donatılarıyla vatandaşların sosyal ihtiyaçlarına cevap verecek Sivas Millet Bahçesi, doğa ile iç içe yepyeni bir sosyal yaşam alanı olacak.