Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Trabzon’un Beşikdüzü ilçesinde “Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi” kapsamında inşa edilecek 142 konut ile 51 dükkânın ihalesi yapıldı.

TOKİ’nin Trabzon’un Beşikdüzü’nde kentsel dönüşüm ve gelişim kapsamında inşa edeceği 142 konut ile 51 dükkânın ihalesi 19 Mart’ta yapıldı. İhale kapsamında konutun yanı sıra altyapı ve çevre düzenleme işi de yer alıyor.

Proje kapsamında birleşik 4 bloktan oluşan konutların 34’ü 2+1, 108’i ise 3+1 planında tasarlanırken, zemin katlar iş yeri olarak planlandı.TOKİ ile Beşikdüzü Belediyesi işbirliğinde yürütülen “Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi” çerçevesinde yeni konut ve iş yerleri inşa edilerek tasfiye edilmesi planlanan yapıların hak sahiplerine verilmesi hedefleniyor.

Modern mimari tarzın hâkim olduğu projede, cephe tasarımlarında ahşap görünümlü cephe kaplamaları, söveler ve geniş balkonlar kullanıldı. Zemin katlardan bitişik 4 blok arasında kalan avlu, iş yeri ve konut sahiplerinin gün içerisinde vakit geçirebileceği alan olarak planlanıyor.