TOKİ tarafından Antalya’nın Serik ilçesinde turizm çalışanlarına dönük yapılan konut projesinin ilk etabında inşaat çalışmaları başladı.

TOKİ,  Antalya Serik’teki Yukarıkocayatak Mahallesi’nde turizm sektörü çalışanları için yeni bir yaşam alanı kuruyor. Toplamda 2 bin 200 konutun yer alacağı sosyal konut projesinin ilk etabında bulunan 583 konutun inşasına başlandı. Konutların tamamlanmasıyla bölgede oluşturulacak mahallede cami, sağlık birimleri, kafeler, kültür merkezi, eğitim merkezi, ofisler, dükkânlar ve park alanları da olacak.

Antalya şehir merkezine 30 kilometre, Serik ilçesine ise 14 kilometre mesafede bulunan yerleşimdeki 583 konut, 5’i hizmetli dairesi olacak şekilde, 3 adedi 1+1, 445’i 2+1, 140’ı ise 3+1 kat planından oluşuyor.

ZENGİN PEYZAJ UYGULAMALARI

Projede 3 tipte tasarlanan 13 blok farklı kat yüksekliklerinden oluşuyor. Donatı ve peyzaj uygulamalarını içeren konut alanı, görsel açıdan zenginlik sunan nitelikli yapısal ve bitkisel peyzaj elemanlarıyla zenginleştiriliyor.

Proje kapsamında konut sakinlerinin keyifle vakit geçirebileceği sosyal ortamlar da oluşturuluyor. 3.071,20 metrekarelik inşaat alanı üzerinde tasarlanan kültür merkezinde 8 atölye, kütüphane, sergi salonu, fuaye alanı ve 260 metrekare büyüklüğünde çok amaçlı salon yer alıyor. Binanın cephesinde yöresel bir malzeme olan travertenler ile özgün bir tasarım amaçlanırken; 560 kişi kapasiteli cami de ise modern ve geleneksel çizgilerin harmanlandığı bir tasarım yaklaşımını yansıtılıyor.

“5-6 AY İÇİNDE KONUT KURALARI ÇEKİLECEK”

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, 5-6 ay içinde turizm çalışanlarının kuralarını çekerek konutlarını teslim alacağını belirterek, "Böylelikle Serik'te, Belek'te, Kadriye'de ve Boğazkent'te turizm tesislerinde bahçıvanlık yapan, valiz taşıyan, mutfakta bulaşık yıkayan kardeşlerimiz en ucuz taksitlerle ev sahibi olacak" açıklamasında bulundu.