TOKİ’nin İstanbul Silivri’de dar ve orta gelirli vatandaşlar için inşasına başladığı bin 356 konut kura yöntemiyle satışa çıkıyor. Proje kapsamında 934 konut alt gelir grubundaki vatandaşlara, 422 konut ise orta gelirlilere sunulacak.

İstanbul’un Silivri ilçesinde üretimine başlanan yatay mimari anlayışla tasarlanan mahalle konseptindeki konut projesi dar ve orta gelir grubunda yer alan vatandaşlar için projelendirilirken, 198 bin TL’den başlayan konutlar için en düşük taksit fiyatı 961 TL olarak belirlendi.

2 etap hâlinde planlanan konut projesine başvuru 18-29 Haziran tarihleri arasında yapılacak, kura çekilişi ise 11-12 Temmuz’da gerçekleştirilecek.

198 BİN TL’DEN BAŞLIYOR

“Amacımız, hiç konut sahibi olmayan vatandaşlarımızı ev sahibi yapmaktır” diyen TOKİ Başkanı M. Ergün Turan, özellikle dar gelirlilerin kira öder gibi ev sahibi olabilmelerini istediklerini kaydetti. Bu kapsamda Silivri’de inşasına başlanan sosyal konutların alt gelir grubundakilere dönük 934 adedi 2+1 planında inşa edilirken, 198 bin TL ve 961 TL taksitle satışa sunuluyor. Orta gelir grubuna dönük üretilen 422 adet konut ise 3+1 planında tasarlanarak, 285 bin TL ve 1.958 TL taksitle satılıyor.

Projeden konut sahibi olmak isteyen alt gelir grubunda başvuru bedelinin 1.000 TL, orta gelir grubunda ise 2 bin TL olduğunu belirten Turan, konut satışlarının 120, 180 ve 240 ay vade seçenekleriyle gerçekleştirileceğini aktardı.

EMEKLİYE 240 AY VADE

Emeklileri konut sahibi yapmaya devam ettiklerini söyleyen Turan, Silivri konut projesinde alt gelir grubuna yönelik satışa sunulan 934 konutun 234’ünü emekli vatandaşlara vereceklerini söyleyerek, “Emekli büyüklerimiz satışa sunulan konutlara 25 bin TL peşinat bedeliyle 180 ay vade veya 30 bin peşinat ve 240 ay vade seçenekleriyle başvuruda bulunabilecekler” dedi.

Engelliler, şehit aileleri ve malullere de özel kontenjan ayrıldığını belirten Turan, alt gelir grubunda satışa sunulan 74 konut ile orta gelir grubunda yer alan 22 konutu engelli vatandaşlara ayırdıklarını söyleyerek ayrıca, şehit aileleri, harp ve vazife malulleri il e dul ve yetimlerine kuraya girmeden konut alma hakkının tanındığını aktardı.

Silivri konutlarıyla ilgili detaylı bilgiye www.toki.gov.tr adresinden ulaşılabiliyor.