Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, Trabzon Ortahisar’ın Pelitli Mahallesi’nde 41 iş yeri ve Ordu Altınordu’nun Şirinevler Mahallesi’nde 31 iş yerini “Açık Artırma Yöntemi” ile satışa sundu.

Trabzon’da büyüklükleri 357 metrekare ile 1.069 metrekare arasında olan iş yerlerine 1.608.000 TL’den başlayan fiyatlarla,  Ordu’da ise 20 metrekare ile 557 metrekare arasında olan iş yerlerine 45.000 TL’den başlayan fiyatlarla yüzde 50 peşinat ve 12 ay vade ile sahip olunabilecek.

Başvurular 7 Mart – 22 Mart 2018 tarihleri arasında yapılacak.

Açık artırmaya ilişkin bankacılık hizmetleri Türkiye Halk Bankası AŞ ve T.C. Ziraat Bankası AŞ tarafından yürütülecek. Başvuru ve teminatlar, ilgili bankaların tüm şubeleri aracılığıyla kabul edilecek. Ayrıca, açık artırma gününde de başvuru kabul edilecek.

Müzayede 22 Mart 2018 perşembe günü saat 14.00’te TrabzonHamamizade İhsanbey Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Ayrıca www.emlakyonetim.com.tr internet adresinden canlı yayınla teklifler alınabilecek.

Satışa ilişkin detaylı bilgiye www.toki.gov.tr ve www, emlakyonetim.com.tr internet adreslerinden ve 444 86 54 numaralı telefondan ulaşılabilecek.

“İSTİHDAMA VE BÖLGESEL GELİŞİME KATKI SAĞLAMAYI HEDEFLİYORUZ”

Sosyal konut üretiminin yanı sıra konut dışı alanlarda da yatırım projeleri yürüttüklerini belirten Turan, TOKİ olarak birçok ilde yeni sanayi siteleri, ticaret merkezleri inşa ettiklerini, KOBİ'leri tek çatı altında toplayarak üretimde verimliliğin artmasını, istihdama ve bölgesel gelişime katkı sağlamayı hedeflediklerini söyledi.

Vatandaşların en temel gereksinimi olan barınma ihtiyacını karşılamak amacıyla Türkiye'nin dört bir yanında yeni yerleşim alanları kurduklarını belirten Turan, “Konutun yanı sıra okul, kreş, sağlık ocağı, ticaret merkezi, cami ve kültürel tesis gibi öncelikli ihtiyaçlar arasında bulunan yapılarla nitelikli alt yapı ve peyzaj uygulamalarını da hayata geçiriyoruz. Konut projelerimizde esnaf ve yerel yönetimlerin talebi doğrultusunda, şehir ekonomisine ve istihdama katkı sağlayacak dükkânlar inşa ediyoruz” şeklinde konuştu.