TOKİ, Van’ın Erciş ilçesinde Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi kapsamında inşa edilen 216 iş yeri ve 41 ofisi açık artırma yöntemiyle satışa sundu.

Alıcılar, büyüklükleri 19 ila 152 metrekarelik iş yeri ve ofislere 170.800 TL’den başlayan fiyatlarla  yüzde 25 peşinat ve 120 ay vade ödeme planıyla sahip olabilecek. Başvurular 25 Şubat – 12 Mart 2019 tarihleri arasında yapılacak.

12 Mart 2019 Salı günü saat 11.00’de Erciş Hükümet Konağı Kaymakam Ferhat Kurtoğlu Konferans Salonu 4’üncü katta gerçekleştirilecek müzayedede ayrıca www.emlakyonetim.com.tr internet adresinden canlı yayınla teklifler alınabilecek

Satışa ilişkin detaylı bilgilere www.toki.gov.tr ve www.emlakyonetim.com.tr internet adreslerinden ve 444 86 54 numaralı telefondan ulaşılabilecek.

CAMİ MERKEZLİ TİCARET ALANI

Selçuklu ve Osmanlı’dan günümüze şehirlerin kalbi konumunda olan çarşılar, alım-satım başta olmak üzere çeşitli ekonomik etkinliklerin yürütüldüğü mekânlar olmanın ötesine geçerek her kesimden kent sakinini buluşturan birer kamusal alandır. Bu bakış açısıyla geliştirilen projede dükkân ve ofis cephelerinde tarihi Türk çarşı mimarisi örnek alındı. Yeni bir yaşam merkezine dönüşen cami merkezli ticaret alanında, cephe tasarımlarında ahşap görünümlü kaplamalar, taş kaplamalar, cumbalar, çatılarda çıkmalar ve payandalar kullanıldı.