Terör örgütünün zarar verdiği Hakkâri’nin Yüksekova ilçesinde TOKİ’nin başlattığı konut projesiyle yeni bir yaşam başlıyor. İlçede 4 bin 129 konuttan 1.066’sı hak sahiplerine teslim edilirken, 3 bin 63 konutun inşası sürüyor.

Terör örgütünün büyük zarar verdiği Hakkâri Yüksekova’da Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca başlatılan konut projesi sürüyor. Terör mağduru vatandaşların acil konut ihtiyacını karşılamak için büyük bir konut hamlesi başlattıklarını söyleyen TOKİ Başkanı M. Ergün Turan, "Projelerimiz tamamlandığında yeni bir Yüksekova inşa edilmiş olacak" ifadelerini kullandı.

“PROJE, TÜM İHTİYAÇLARA CEVAP VERECEK”

Terör örgütünün yakıp yıktığı yerleri yeniden imar ve inşa etmeye başladıklarını belirten Turan, Yüksekova'da kent kimliği ve merkezi niteliklerle güçlü bağları olan, halkın beklentilerine yanıt veren, güçlü fiziki, sosyal altyapısı bulunan yeni yerleşim alanları kurduklarını aktararak, inşaatı süren projelerin vatandaşların tüm ihtiyaçlarına cevap vereceğini açıkladı.

“BÖLGEDE YENİ İŞ OLANAKLARI OLUŞACAK”

İnşası devam eden konutların insansız hava aracıyla görüntülendiği bölgede inşaatlar tamamlandığında 3 bin 63 konutun yanı sıra dükkânlar, ticaret merkezi, 5 cami, 3 hastane, spor salonu, kamu hizmet binası, aile sağlık merkezi ve 4 okulun Yüksekovalıların kullanımına sunulacağını aktaran Turan, ilçeye yapılan 2 milyar TL’lik yatırım tamamlandığında yeni bir Yüksekova’nın inşa edileceğini ifade etti.

Camisinden dükkânına, ticaret merkezine kadar vatandaşların beklenti ve ihtiyaçlarını karşılayan projenin tamamlanmamasıyla yeni iş olanaklarının da oluşacağını vurgulayan TOKİ Başkanı Turan, böylece büyük şehirlere göçün de önüne geçileceğini söyledi.