Borcunu erken ödeyip tapusunu almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yönelik her yıl yapılan indirim kampanyasının ikincisi bugün başlıyor. Başvurular 19 Ekim’e kadar devam edecek.

TOKİ, vatandaşlardan gelen talep doğrultusunda bu yıl ikinci indirim kampanyasıyla konut ve iş yeri alıcılarına dönük yüzde 24’lük indirimle önemli bir fırsat sunuyor. Borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yönelik ikinci indirim kampanyası bugün başlıyor.

Kampanyadan yararlanmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları 19 Ekim tarihine kadar satış sözleşmesi yapmış oldukları bankalara başvurabileceklerini belirten TOKİ Başkanı M. Ergün Turan, kampanya tarihinden sonra yapılacak borç kapatma ve kısmi ödemelerde söz konusu indirim oranından yararlanılamayacağını söyledi.

“KAMPANYADAN YAKLAŞIK 192 BİN KİŞİ YARARLANACAK”

İndirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının başvuru tarihi itibarıyla öncelikle borç kapatmanın yapıldığı aya ait taksit ödemelerini yapmış olmaları ve TOKİ'ye ödemekle yükümlü oldukları aidat, emlak vergisi gibi borçlarının bulunmaması gerekti dikkat çeken Turan, kampanyadan yaklaşık 192 bin konut ve iş yeri alıcısının yararlanacağını aktardı.

ESNEK ÖDEME İMKÂNI

Borç bakiyesinin tümünü kapatamayan vatandaşların da yararlanabildiği yüzde 24 indirim kampanyasında esnek ödeme planı uygulanacak. Borcunun tamamını kapatamayan alıcılar borç bakiyelerinin yüzde 25’inden az olmamak şartıyla yaptıkları peşin ödemelerde yüzde 24 indirimden faydalanabilecek.

Satışları 2017 yılı Haziran ayı sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksitleri 2017’nin Haziran ayı sonuna kadar başlamış olan konut ve iş yeri sahiplerinin faydalanabileceği indirimden, kalan taksit sayısı 12 ay ve daha az olan konut ve iş yeri alıcıları faydalanamayacak.

TOKİ’nin indirimden faydalananlara Gayrimenkul Satış Sözleşmesi’ni imzalamış oldukları aracı bankalardan konut kredisi kullanabilme imkânı da sağlayacağı yüzde 24 indirim kampanyasıyla ilgili ayrıntılı bilgiye www.toki.gov.tr adresi ile 444 86 54 no.lu telefondan ulaşılabilecek.