Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Zonguldak’ın Terakki Mahallesi’nde Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti üyeleri için talep örgütlenmesi kapsamında inşa edilen projede, 89 konutun hak sahipleri kurayla belirlendi.

TOKİ’nin Zonguldak Terakki Mahallesi’nde Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti üyeleri için inşa ettiği konutların hak sahiplerinin belirlendiği kura töreni 7 Aralık’ta noter huzurunda gerçekleştirildi. Hak sahiplerinin belirlendiği 89 konutun 73’ü 2+1, 16’sı ise 3+1 planında inşa edildi.

Alt gelir grubu kapsamında üretilen 2+1 planındaki konutlar 467 TL’den başlayan taksitlerle yüzde 12, 15, 20 peşinat ve 180, 216, 240 ay vadeyle satışa sunulurken, orta gelir grubu kapsamındaki 3+1 planındaki konutlar ise 927 TL’den başlayan taksitlerle yüzde 10, 15, 25 peşinat ve 120, 156, 180 ay vade seçenekleriyle satışa sunuldu. YÖRESEL İZLER, NİTELİKLİ SOSYAL ÇEVRE

Yörenin orijinal dokusuna özgün özellikleri barındıran projede, modern ve yerel mimarinin izleri buluşturuldu. Cephelerde zemin kat seviyesinde taş kaplama, ahşap görünümlü cephe kaplamaları, söveler, kat silmeleri, payandalar, dekoratif pencereler ve işlemeli ferforje korkuluklar kullanıldı.

Şehrin kendine özgü mimarisine, kültürüne, değerlerine ve coğrafi özelliklerine uygun yaşam alanları oluşturulmasına öncelik veren TOKİ’nin Zonguldak’ta hayata geçirdiği projeyle yerleşim alanı, nitelikli sosyal çevre imkânı sunan, kente değer katan yeni bir yaşam merkezine dönüşüyor.