TOKİ tarafından Zonguldak’ın Merkez ilçesi Üzülmez Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Lojmanları Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi’ndeki 400 hak sahibinin konutları kurayla belirlendi.

TOKİ’nin, Zonguldak’ın Merkez’deki Üzülmez Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Lojmanları Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi kapsamındaki 400 konutun hak sahiplerinin belirlendiği kura 21 Eylül’de gerçekleştirildi. Kurada konutları belirlenen vatandaşlar büyük mutluluk yaşadı.

BİR KURUMLA YAPILAN İLK DÖNÜŞÜM PROJESİ

TOKİ ile “Üzülmez Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) arasında imzalanan protokol ile TTK’ye ait ömrünü tamamlamış lojmanlar ve şahıslara ait gecekonduların yer aldığı kentsel dönüşüm alanındaki gayrimenkul sahipleriyle anlaşmalar yapılarak proje hayata geçirildi. İlk aşamada 766 konuttan oluşan ilk etabın inşası gerçekleştirildi. Zonguldak’ta TTK ile gerçekleştirilen proje TOKİ’nin bir kurumla gerçekleştirdiği ilk kentsel dönüşüm projesi olma özelliğini de taşıyor.

400 konutun 204’ünün 2+1, 196’sının ise 3+1 planında inşa edildiği projede konutun yanı sıra cami ve dört adet ticaret merkezi de bulunuyor. Modern ve geleneksel mimarinin sentezlendiği projeyle Zonguldak’a nitelikli sosyal çevre imkânı sunan yeni bir yaşam ve cazibe merkezi kazandırılması hedefleniyor.